Ünsal Ban'a operasyonda flaş gelişme! Şoförünün eşi ve baldızı evrakları yakarken yakalandı

630ef9b486b24524443118c6.jpg

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca hakkında yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan Türk Hava Kurumu Üniversitesi eski Rektörü Ünsal Ban'ın şoförü Ahmet K.’nin evinde arama yapıldı.

Aramalarda eşi Neslihan K. ile baldızı Zeynep Naz H. bazı evrek ve dijital materyalleri bahçede yakarken yakalandı. Edinilen bilgiye göre yurt dışına kaçmak isterken Muğla’nın Milas ilçesinde yakalanan Ünsal Ban ile yanında bulunan şoförü Ahmet K. de gözaltına alındı.

Ünsal Ban yurt dışına kaçmaya çalışırken yakalandı

630ef9c986b24524443118c8.jpg


Ban ile birlikte Ankara'ya getirilen Ahmet K'nin Asayiş Şubesi Gasp Büro Amirliğindeki işlemleri sürerken arama yapmak için Gölbaşı ilçesindeki evine giden polis ekiperi eşi Neslihan K. ve baldızı Zeynep Naz H.’yi bazı evrak ve dijital materyalleri bahçede yakarken yakaladı.

BAHÇEDE BİR EL ARABASINDA YAKMIŞLAR

Yapılan incelemede iki çanta içerisinde yer alan çok sayıda klasör içerisindeki evraklar ile bazı dijital materyallerin bahçedeki bir el arabası içerisinde yakıldığı tespit edildi.Bunun üzerine gözaltına alınan Ahmet K'nin eşi Neslihan K. ile baldızı Zeynep Naz H. de Gasp Büro Amirliğine götürüldü.

630eff8186b24524443118ec.jpg


(Türk Hava Kurumu Üniversitesi eski Rektörü Ünsal Ban)

YUNANİSTAN'DAN EV SATIN ALMIŞ

Hakkında, eşine ait kişisel verileri organize suç örgütü lideri ile paylaştığı, tehdit ve şantajda bulunduğu şikayeti olan ayrıca THK Üniversitesi’ni zarara uğratmaktan çok sayıda davası bulunan Ünsal Ban’ın, deniz yoluyla ev satın aldığı, bu sayede golden vize sahibi olduğu ve çocukları için de 3 hafta önce golden vize aldığı Yunanistan’a gideceği tespit edildi.
 
Üst Alt