Son dakika... MİT'ten Irak'ın kuzeyinde operasyon! Ümit Tarhan etkisiz hale getirildi

630f11ac86b24524443119da.jpg

PKK/KCK Özel Güç mensuplarına saldırı sabotaj eğitimlerinin verildiği akademiler sorumlusu Rezan Amed Kod Ümit Tarhan, MİT’in Irak/Duhok-Gare alanında, gerçekleştirdiği operasyonla etkisiz hale getirildi.

NEFES KESEN OPERASYON

MİT, Ümit Tarhan’ı örgüte katılım yaptığı Avrupa’dan itibaren takip etti. Ülkemize yönelik gerçekleştirilen eylemlere katıldığı eylemlerde kullanilan patlayıcı malzemeleri hazırladığı ve eylemcilerin eğitimini bizzat verdiği yönündeki tespitler üzerine, etkisiz hale getirilecek kritik hedefler listesine dahil etti.

Saha ajanları, Ümit Tarhan'ın faaliyetlerini takip etmek üzere Gara'da görevlendirildi. Sahadan intikal eden her türlü istihbari bilgi titizlikle analiz edildi ve operasyon izin en uygun zaman beklendi.

Ümit Tarhan'ın, Avrupa’dan temin ettiği elektronik ve mekanik malzemeleri teslim almak izin, intikal halinde olduğuna yönelik gelen anlık istihbarat üzerine operasyon kararı alındı. Gerçekleştirilen nokta operasyonla Ümit Tarhan ve beraberindeki terörist etkisiz hale getirildi.

Örgut mensuplarının eğitimi için Irak/Gara alanına özel olarak getirilen saldırı-sabotaj uzmanı Ümit Tarhan'ın MİT tarafından etkisiz hale getirilmesinin, Gara alanında PKK’da yönetimsel sorunlar yarattığı belirtiliyor.

Güvenlik kaynakları, örgüt mensuplarına silahlı eğitimlerin verildiği, teröristleri çatışma ortamına hazırlayan akademi sorumlularına yönelik peş peşe gelen operasyonlarla, örgütün en önemli gücü olarak görülen eğitim faaliyetlerine büyük darbe vuruldugunu ifade ediyor.
 
Üst Alt