Sahte doktor, başka hastanede de kendisini 'beyin cerrahı' diye tanıtmış

6311ce6b86b24a4e24063a4c.jpg

Trabzon'da 4 gün önce inşaat işçisi Serkan Ayaz (20), yeşil doktor önlüğü giyip,boynuna stetoskop takarak KTÜ Farabi Hastanesi Acil Servisi'negeldi. Bir süre hastane önünde bekledikten sonra girdiği acil servis triaj alanında hasta yakını ve hemşire arasındaki tartışmaya dahil olanAyaz, kendisini 'doktor' olarak tanıtıp, yardımcı olmak istediğini söyledi.

Şüphe üzerinegüvenlik görevlilerinin kimlik sorduğu Ayaz'ın doktor olmadığı anlaşıldı. Bu sırada hasta yakını, Ayaz'a tokat attı. Güvenlik görevlilerinin hastane dışına çıkardığı Ayaz,polis ekibi tarafından gözaltına alındı. İfadesi alınan ve savcılığa sevk edilen Ayaz, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

6311ce9786b24a4e24063a4f.jpg


Acil serviste önlüklü, stetoskoplu sahte doktor!

RİZE'YE YENİ ATANDIĞINI SÖYLEMİŞ

Serkan Ayaz'ın, 27 Ağustos'ta gittiği Rize'de, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde kendisini 'beyin cerrahı' olarak tanıttığı görüntüleri de ortaya çıktı. Doktor odasında görevlilerle sohbet ettiği anlarda kayda alınan görüntülerde, Ayaz'ın beyin cerrahı olduğunu ve Rize'ye yeni atandığını söylediği anlaryer alıyor.Aynı hastanede ameliyathaneye de girdiği belirtilenve görevlilerin kimlik sorgulamasındadoktor olmadığı anlaşılanAyazhakkında yasal işlem başlatıldığı öğrenildi.

6311cebc86b24a4e24063a53.jpg


'DOKTORLUKİSTİYORUM, MESLEĞİ ÖĞRENMEK İSTEDİM'

Öte yandan Serkan Ayaz'ın, polisteki ifadesinde, "Doktor olmak istediğim için mesleğitanımaya, öğrenmeye çalışıyordum. O nedenle hastaneye gittim. Sonuçta 6 yıl tıp okuyacağım. 6 yıl sonra pişman olmak istemem. Onun için önceden bu meslek nasıl yapılıyor, diye öğrenmek, tecrübe edinmek istedim" dediği öğrenildi.
 
Üst Alt