'Pes' dedirten an! Deniz polisi alarma geçti, onlar yüzerek izledi

630f063186b24a0730ddfcef.jpg

Olay, dün saat 16.00 sıralarında Konyaaltı Sahili'nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, sahilde denize girip güneşlenen vatandaşlar, dubaların ilerisindeki bir kişinin yardım istediğini gördü. Bir süre sonra şahsın kaybolduğunu gören vatandaşlar, durumu 112 Acil Çağrı Merkezine bildirdi. İhbarın ardından bölgeye deniz polisi ve sahil güvenlik ekipleri yönlendirildi. Bölgeye sürat teknesi ve bot ile gelen ekipler, uzun süre incelemelerde bulundu. Olay yerine gelen iki dalgıç, su altında arama yaptı.

POLİS EKİPLERİ SIK SIK UYARDI

İhbar üzerine polis ekipleri alarma geçerken, bazı vatandaşların o anları kitap okuyarak ve denizde yüzerek izlemesi dikkatlerden kaçmadı. Öte yandan polis ekipleri, yasak olmasına rağmen dubaları geçen vatandaşları da sık sık uyardı.

630f068286b24a0730ddfcf5.jpg


"SUYA BATIP ÇIKTI, ELİNİ YUKARI KALDIRIYORDU"

Yaşananları anlatan Merve Kır, “Biz burada yüzüyorduk. İleriye doğru baktık, bir tane bayan seslendi. Birisinin boğulduğunu söyledi. Biz de oraya baktık. Bir tane adamın kafası suya batıp çıktı, elini yukarı kaldırıyordu. Emin olmak için yukarıya çıktık. Adam elini son kez kaldırıp suya battı. Bir daha göremedik. Daha sonra polise haber verdik” dedi.

Aramalardan sonuç alınamayınca çalışmalara son verildi.
 
Üst Alt