Ormanda buldukları kıyafetlerin izini süren ekipler, kayıp kadını buldu

630ebd8186b247467881e482.jpg

Olay, saat 17.00 sıralarında İnegöl ilçesi, Hilmiye Mahallesinde meydana geldi. Sabah saatlerinde arkadaşı ile İstanbuldan Bursa Oylat Kaplıcalarına gelen ve psikolojik sorunları olduğu öne sürülen Yasemin G., hamamdan çıktıktan sonra kayboldu. Yasemin G.yi arayan arkadaşı sonuç alamayınca yaklaşık 4 saat sonra durumu jandarma ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda jandarma ve AFAD ekibi sevk edildi. Arama çalışmalarına ANDA ve İHH arama kurtarma ekipleri de destek verdi.

KIYAFETLERİN İZİNİ SÜREN EKİPLER GENÇ KADINI ÇIPLAK HALDE BULDU

Hilmiye Mahallesinin çevresinde arama çalışması başlatan ekipler, ormanda kadın kıyafeti buldu. Kıyafetin Yasemin G.ye ait olduğunu belirlenin, çalışmalarbu bölgede yoğunlaştırıldı. Bir süre sonra Yasemin G.ye ait bazı kıyafetleri daha bulan arama-kurtarma ekipleri, kayıp kadının izini süremeye devam etti. Bulunan kıyafetlerden Yasemin G.'nin gittiği güzergahı belirleyen ekipler, gruplara ayrılarak çalışmalarını sürdürdü. Yasemin G., kaybolduktan 10 saat sonra kaplıcaya1 kilometre uzaklıktaki Saadet Mahallesi mevkisinde bir kayanın üzerine çıplak halde otururken bulundu.

HASTANEDE SAĞLIK KONTROLÜNDEN GEÇİRİLDİ

Kıyafetleri giydirilen Yasemin G., arama kurtarma ekiplerince Hilmiye Mahallesinde bekleyen ambulansa getirildi. Sağlık ekiplerince ilk kontrolü yapılan Yasemin G., genel sağlık taraması içinİnegöl Devlet Hastanesine kaldırıldı. Yasemin G.nin sağlık durumun iyi olduğu öğrenilirken, jandarma ekipleri olayla ilgili incelemebaşlattı.
 
Üst Alt