İstiklal Caddesi Türk bayraklarıyla donatıldı

630e13ba86b24a2c9c55ed0a.jpg

Beyoğlu İstiklal Caddesi Zafer Bayramı'nın 100. yıl dönümü kutlamaları kapsamında Türk bayraklarıile donatıldı. Beyoğlu Belediyesi ekipleri tarafından caddeye platformlar üzerinde bin Türk Bayrağı yerleştirildi. Yaklaşık 5 metrelik aralıklarla caddeye konumlandırılan bayraklar çevredekilerin de ilgisini çekti. Caddeyi gezmek için gelenler, bayrakların önünde fotoğraf çektirdi. Caddeyi ilk defa gezmeye geldiğini söyleyen Semanur Taş, "İstiklal Caddesini çok güzel buldum, daha önce çok kalabalık olduğunu duymuştum. Yoğun kalabalığa rağmen bayraklar güzel bir hava katmış caddeye" dedi.

"ÇOK DAHA FARKLI"

Pendik'ten geldiğini söyleyen Hasan Acar ise "İstiklal Caddesi bugün önceki günlere göre daha güzel, çok daha farklı. Bayraklar caddeyi açmış, farklı bir hava vermiş" diye konuştu.

Recep Peke, "Bugün 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı tam anlamıyla yaşıyoruz. Caddenin hak ettiği gibi muhteşem bir süsleme olmuş. İlgililere teşekkürlerimizi sunuyoruz. Buraya gelen yabancı turistlere 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın anlamını yansıtmış. Minnetlerimizi sunuyoruz" dedi. Caddenin girişinden başlayarak sonuna kadar uzanan bayrakların gün boyunca kalacağı öğrenildi.

630e13ca86b24a2c9c55ed0c.jpg


Zaferin 100'üncü yılına özel dev Türk bayrağı
 
Üst Alt