Fare tuzağına yavru kedi düştü, böyle kurtarıldı

630f1d5f86b2452444311a29.jpg

Sosis parçaları konulup, fare yapışkanı sürülen kartonun üzerindeki yavru kediyi görenler, durumu Osmaniye Belediyesi'ne bildirdi. İhbarla gelen ekipler, kediyi kartonla alıp, Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Tedavi Merkezi'ne götürdü.

4-5 aylık olduğu tahmin edilen, aç ve susuz kaldığı anlaşılan kedi ile ilgili bilgi veren veteriner hekim Ali Laçinbala, "Belli ki saatlerce kurtulmak için uğraşmış ancak daha da yapışmış. Öncelikle sıvı yağ ile ovalayıp, yapışkanı uzaklaştırdık, ardından şampuan ile yıkama işlemine geçtik" dedi.

Dünyada bilinen ikinci vaka! Kardeşi kuyruğuna yapışık doğdu

630f1d6986b2452444311a2b.jpg


'FARE YAPIŞKANI YASAKLANSIN'

Kurutma işleminin ardından bir süre yoğun bakımda tutulan kediyi özel yoğun bakım maması ile beslediklerini anlatan Laçinbala, "Hala üzerinde yapışkan etkisi olan kedimize, açık yaralarda kullandığımız pudra benzeri bir ilaç uygulayıp, yaşam kalitesini bir miktar daha iyileştirdik" diye konuştu.

Mahsur kalan kedi önce kurtarıldı, sonra kapı kapı sahibi arandı

630f1d6986b2452444311a2c.jpg


Kedinin tedavisinin sürdüğünü ancak durumunun iyi olduğunu belirten Laçinbala, daha sonra hayvanın sahiplendirileceğini dile getirdi. İşkenceli ölüme kesinlikle karşı olduklarını ifade eden Laçinbala, "Fare yapışkanlarının yasaklanmasını istiyoruz. Böyle bir mücadele olamaz. Bir canlıya, bu kadar ıstırap veren öldürme yönteminin olmaması lazım" dedi.
 
Üst Alt