Cezaevinden çıkan Gülşen'e iki özel koruma! İşte tahliye kararının gerekçesi

630d3fc086b244299093192f.jpg

ELİF ALTIN - İstanbul /İmam Hatip Liselilere yönelik sözleri nedeniyle tutuklanan şarkıcı Gülşen Çolakoğlu, yapılan itiraz sonrası ‘Konutu Terk Etmemek’ adli kontrol şartıyla tahliye edildi.

Şarkıcı Çolakoğlu, 30 Nisan 2022 tarihinde Ataşehir’de verdiği konserinde İmam Hatip Liselilere yönelik sarf ettiği sözlerden dolayı geçtiğimiz perşembe günü gözaltına alınmış ve çıkarıldığı hakimlik tarafından “halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik” suçundan tutuklanmıştı.

630d968886b24747bcfdded0.jpg


"ADLİ KONTROL YETERLİ"

Gülşen’in avukatları tutukluluğa itiraz etti. İtirazı değerlendiren nöbetçi İstanbul 27. Asliye Ceza Mahkemesi, Çolakoğlu’nun “konutu terk etmeme” şartıyla tahliyesine karar verdi. Mahkeme gerekçesinde, soruşturma dosyasında toplanması gereken tüm delillerin toplanmış olması, bu aşamadan sonra şüphelinin kaçma ve delilleri karartma şüphesinin bulunmayışı, şüphelinin bakmakla mükellef olduğu yaşı küçük çocuğunun bulunması, tutuklama maddeleri dikkate alındığında alması muhtemel cezaya ilişkin infaz koşulları da hep birlikte değerlendirildiğinde tutuklamadan beklenen faydanın adli kontrol tedbirleri ile sağlanabileceğine değindi.Mahkemenin kararının ardından Gülşen’in avukatı Emek Emre “Biz hep dedik ki tutuklama uygun değil” ifadelerini kullandı.

630d968886b24747bcfdded2.jpg


VIP ARAÇ, İKİ ÖZEL KORUMA

Alıntı Metni

EV HAPSİNE DE İTİRAZ EDİLECEK

Avukat Emek Emre, müvekkilinin kaçma şüphesi olmadığı ve delil karartma durumunun da mümkün olamayacağı belirtilmişken ev hapsi uygulanmasının kendileri açısından hukukla bağdaşmadığını belirterek, ev hapsinin kaldırılması için de hakimliğe başvuracaklarını söyledi.
 
Üst Alt