‘Amerika olmasa PKK terör örgütü olmaz’

6313ddbd86b2453bc0ee43fd.jpg

Diyarbakır DHA - İçişleri Bakanı Süleyman Soylu aileleri ziyaret etti. 304 ailenin sürdürdüğü eylemin 1097’inci gününde ailelerle bir araya gelen Soylu şunları söyledi:

“Bugün Amerika olmasa PKK, PYD diye bir terör örgütü olmaz. PKK ve PYD’nin patenti Amerika’dır. Onların uşağıdır. Son üç yılda Amerikan senatosu PKK ve PYD’ye iki milyar dolar resmi yardım yapmıştır. HDP denilen siyasi parti PKK’yla beraber Amerika’nın uşağıdır. Eğer Amerika PKK’nın güvenliğini PYD’nin güvenliğini sağlayamazsa, Orta Doğu coğrafyasında yarım metre adım atamaz. Hangi mağara olursa olsun, onun içerisinde duramaz. Bu çok açık ve nettir. Beraber, burada olmaya devam edeceğiz. Terör örgütü ne zaman bitecek? Yakın zamanda Türkiye’de bitecek merak etmeyin. Allah’ın izni ve inayetiyle. Ama sadece bize o yetmez. Etrafımızdaki coğrafyadan söküp atmalıyız. Terör örgütünü söküp atarken bilesiniz, Amerika’yı söküp atmak istiyoruz.”

37 aile evladına kavuştu

Diyarbakır’da Hacire Akar, 21 Ağustos 2019’da kaybolan oğlu Mehmet’in (21) HDP’liler tarafından dağa kaçırıldığını belirterek, bir gün sonra partinin il binası önünde oturma eylemi başlatmış, ardından diğer terör mağduru ailler de eyleme katılarak destek vermişti. Eylem Diyarbakır ile de sınırlı kalmadı. Hakkari, Şırnak, Van, Muş ve İzmir gibi şehirlerde ve Almanya’da da çocukları kaçırılan aileler eylem yaptı. Eylemler sonucu şu ana kadar 37 aile, çocuklarına kavuştu.
 
Üst Alt