3 kişiyi kaçırıp 15 milyon TL istediler! Operasyonu başlatan şüphe

63119cca86b244211cd2e349.jpg

Olay, 30 Ağustos'ta saat 16.00 sıralarında Nilüfer ilçesinde meydana geldi. D.A.ve kardeşi D.A.(21) iş yerlerinden çıkarak lüks otomobile bindiği sırada plakasız araç ile gelen 5 kişi tarafından silah zoruyla kaçırıldı. Kardeşleri tehdit ederek birlikteiş yaptıkları M.A.K.’nin evinin adresini öğrenen şüpheliler, onu da alıp zorla aynı otomobile bindirdi. Şüphelilerden Ahmed Sakın (30) ve Ramazan Sakın (27), kardeşD.A.’yı farklı bir araca bindirerek kaçırdı.

POLİS HAREKETLERİNDEN ŞÜPHELENDİ

D.A.’nınhayatına karşılık ağabey D.A. ile ortakları M.A.K.’den 15 milyon TL fidye isteyen şüpheliler D.A. ile M.A.K.’yiOsmangazi ilçesi İsmetiye mevkinde ormana götürmek için yola çıktı. Eski Gemlik Yolu Caddesi’nde rutin yol kontrolü uygulaması yapan Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı yunus ekipleri şüpheli İbrahim Halil Yalçın (27), Bover Sadeba (25) ve Muhammed Ali Bilgin (24) ile kaçırılan D.A. ve M.A.K.’nin içinde bulunduğu otomobili durdurdu. Araçta bulunanların hareketlerinden şüphelenen ekipler onları araçtan indirdi. Bu sırada polis ekiplerine olayı anlatarak kaçırıldıklarını söyleyen D.A. ile M.A.K. yardım istedi. 3 şüpheliyi gözaltına alan ekiplerin araçta yaptığı aramada da 1 adet tabanca ele geçirildi.

63119cc186b244211cd2e347.jpg


REHİN TUTULAN KARDEŞ KURTARILDI

Durumun bildirilmesi üzerine harekete geçen Gasp Büro Amirliği ekipleri, kaçırılan D.A.’nınrehin tutulduğu adresi tespit etti. Düzenlenen operasyonda D.A. kurtarılırken, Ahmed Sakınve Ramazan Sakınyakalandı. Gözaltına alınan İbrahim Halil Yalçın, Bover Sadeba, Muhammed Ali Bilgin, Ahmed Sakın ve Ramazan Sakınemniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Şüpheliler tutuklanarak cezaevine gönderildi.

2 KARDEŞİN KAÇIRILMA ANI KAMERADA

Öte yandan, D.A. ile kardeşi D.A.’nın otomobile bindiği sırada 5 şüpheli tarafından kaçırılma anı bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde, iki kardeşin otomobile bindiği sırada plakasız araçtan inen 5 kişiden 3’ünün kardeşlerin otomobiline bindiği, araca binen şüphelilerden birinin direksiyon başında oturan kardeşin yerine geçerek aracı kaçırdığı ve diğer 2 şüphelinin geldikleri araçla olay yerinden uzaklaşması görülüyor.
 
Üst Alt