15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde dikkat çeken kare! Görsel şölen oluşturdu

630df9d286b24747bcfde211.jpg

Türkiye Motosiklet Platformu kulüp üyeleri tarafından Kadıköy’den başlatılan “Zafer Sürüşü Bayramı", Edirnekapı Şehitliğinde sona erdi. Yaklaşık 2 bin motosikletli Zafer sürüşü için bir araya geldi.

Türkiye Motosiklet Platformu kulüp üyeleri, 30 Ağustos Zafer Bayramı 100.yıl özel motosiklet korteji gerçekleştirdi. Yaklaşık 2 bin motosiklet sürücüsü Türk bayraklarıyla Bağdat Caddesi’nde hazır bulundu. Bağdat Caddesi’nde bulunan vatandaşlar motosikletli korteje bayraklar ve marşlarla eşlik etti.

Prof. Dr. İlber Ortaylı: Zafere ulaşmaktan başka çaremiz yoktu!

630df9e486b24747bcfde217.jpg


Kadıköy’den yol çıkan kortej 15 Temmuz Şehitler Köprüsünden geçerek Edirnekapı Şehitliğinde yolculuğunu tamamladı. 15 Temmuz Şehitler Köprüsünden geçen binlerce motosikletli, görsel şölen oluşturduğu, kortej, havadan dron ile görüntülendi.

630df9e486b24747bcfde215.jpg


"GURUR DOLU KORTEJDE BURADA OLMAKTAN ÇOK MUTLUYUZ"

Türkiye Motosiklet Platformu Başkanı Zafer Fatih Özsoy,” 30 Ağustos’un, zaferin 100. yılında yine Suadiye‘den hareket eden kortejimiz Edirnekapı Şehitliği‘ne gidecek ve orada şehit aileleri ile buluşacağız. Her zaman yaptığımız bu gurur dolu korteji bugün de burada olmaktan çok mutluyuz. Çok yüksek bir katılım var yine, yüzlerce motosikletçi geldi ve Urfa'dan, Ankara’dan başka şehirlerden de katılımlar var. Çok gururluyuz. Gelen herkesin ayağına sağlık. Birazdan Bağdat Caddesi’nde bizim bu kortejimizin çıkışını bekleyen binlerce insan bizi alkışlayacak. Çok duygusal anlar yaşıyoruz gerçekten bizim için müthiş anlar bunlar” şeklinde konuştu.

Ünlü isimlerin 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajları

630df9e486b24747bcfde213.jpg


"TAHMİNİMCE 2 YA DA 3 BİNİN ÜZERİNE MOTOSİKLET VAR BURADA"

Türkiye Kuryeler Federasyonu Genel Başkanı Murat Tomris, ”Her zaman aynı yerde her zaman aynı saati olduğu gibi yine bugün buradayız. Atamızın bizlere bırakmış olduğu büyük mirasın bir coşkuyla, sevgiyle ve mutlulukla karşılamak için yine buradayız. Motosikletimizi burada sürüyoruz. Edirnekapı Şehitliği’mize doğru güzel bir şekilde mutlu ve sevinçli bir şekilde yine buradan hareket ediyoruz. Tahminimce 2 ya da 3 binin üzerine motosiklet var burada” dedi.

Büyük Zafer'in 100. yılı! Erdoğan: Türkiye'nin inşası engellenemeyecek
 
Üst Alt